RK9974-AC20 Programnable Withstanding Voltage Tester Hi-Pot Tester AC 20KV 20mA
★★★★★ 4.8 42 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.afterthesequels.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Output voltage AC:0.50~20.00kV;Output power:400VA(20.0kV 20mA);Voltmeter range:AC(0.50~20.00)kV;Voltmeter accuracy/setting error:± (1.5%+5 words)
  • Ammeter measuring range:AC 0~20mA;Ammeter measurement accuracy:± (1.5%+5 words);Timer range:0.0 S-999S OFF= Continuous test;Timer minimum resolution:0.1S
  • 7 inch TFT(800*480) is used to display setting parameters and test parameters, and the display content is eye-catching and rich
  • The tester can save the set parameters in a file through the U disk call or storage
Color Gray
Model RK9974-AC20
Brand Name Tonghui
Style Name Industry
Manufacturer Rek
Power Source Corded Electric
Included Components ABS
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
42 ratings | 17 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (37)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)